نیم روز گردش ما تو الکامپ

تو این پست می‌خوام در مورد نیم روزمون که صرف الکامپ ۲۲ شد بنویسم. ما روز اولش رفتیم، البته فقط سالن ۱۸ که واسه استارت‌آپها بود رو گشت زدیم.

بیشتر به خاطر این بود که باید به عماد شکلاتی که وعده داده بودم رو بدم و خب دوست هم داشتیم ببینیم چه ایده‌‌هایی هستن و چقدر کار کردن و … . تو این بین :

کلی اپ برای نظرسنجی نوشته شده بودند که جالب بود اصلن فکر نمیکردم این همه اپ برای نظرسنجی هست و اصلا نیازی بهش هست یا نه! چون خودم اکثرا از سرویسهای رایگان و خوب موجود استفاده میکنم. البته به یکیشون هم گفتم که این دقیقن همین نظرسنجی هست که گوگل داره و گزارشش و اینا و ایشون گفت بله 🙂

همچنان سرویس های دلیوری و تحویل در محل و… دارن کار میکنن.

چندتایی سرویس بودن که از داده‌های مشتری ها استفاده میکردن تا محصول یا محتوا رو براشون یا برای کاربراشون سفارشی کنن.

پرینتر سه بعدی رو از نزدیک دیدیم 🙂 خیلی باحال بود.

اپلیکیشن های تبلیغاتی و کلیکی و … .

سرویسها و شرکتهایی که برای تولید محتوا کار میکنن و خیلی جدی و خوب.

یه سرویس بود که ایده و کارشون هم خوب بود ولی لوگو و کارت و اسمشون خیلی شبیه یه سرویس دیگه بود که اتفاقن تو سالن هم بودن و بهشون گفتم و خوشبختانه استقبال کردن (گویا)

با یکی که صحبت میکردم به طور مشخص گفت ما داریم دانش میفروشیم این Knowledge هست و منم میگفتم نه این بوده و نیازی بهش احساس نمیشه و … جای کار نداشت و برام سوال بود که چرا وقت گذاشتن.

آشنایی که از یه شهری اومده بود رو دیدیم که متاسفانه شکایت میکرد که اونجا فقط همدیگه رو له میکنن تا خودشون رو ببرن بالا و … .

جدای این ایده ها و کسب و کارها چندتا از آشناها و دوستان رو دیدیم و دیدنشون لذت بخش بود، گپ زدیم خوش گذروندیم. تو این بین دو نفر به طور مشخص آقا تو بین جمعیت بودن که انگار اومده بودن تا فقط به خانومها دست بزنن. میگم دو نفر چون دو نفر نزدیک من شدن، شاید بیشتر بودن. چقدر پست و چندش آور و حال بهم زن هستن و امیدوارم مریضیشون درمون شه و آدم بشن و اگر نه زودتر بمیرن.

خیلی خوبه که آدما اینقدر انرژی خوب دارن و کار میکنن. اینهمه آدم شدن مربی استارت آپ و … ولی نتیجه که یه جور دیگه بود. جدای از کپی بودن ایده ها البته خیلی از ایده ها خوبه که کپی بشن و روشون کار بشه چون جا داره ولی بعضیاش نه.

خلاصه آدم انتظارای بیشتری داره هم از خودش هم بقیه 🙂