بوسه :*

بوووووووووووووووس 🙂

خیلی خوبه بوسیدن خیلی خوبه، محبت و دوست داشتن و … رو نشون می‌ده، مثلن مامان، بابا، خواهر، برادر و همسر و معشوقه‌ و دوست دختر و یا دوست پسرمون رو می‌بوسیم یا رفیقامون رو و … در کل خوبه خیلی خوبه. این هم عکس بوسه معروف،

بوسه معروف
بوسه معروف د رمیدان تایمز

ولی بوسیدن گسترده است و به اجسام هم می‌رسه مثلن بوسیدن مراقد و یا کتاب و یا سنگ و خاک و … . فکر می‌کنم شاید از نقطه نظر احساس میشه جواب داد که چرا میل به بوسیدن اجسام پیدا می‌کنیم میتونه اشتیاق باشه میتونه دلتنگی باشه و البته می‌تونه ندونم کاری و از روی عادت هم باشه.

ما معمولن میبینیم و یاد می‌گیریم، اگه نمیدیدیم که کسی کسی رو میبوسه شاید تا آخر عمرمون کسی رو نمی‌بوسیدیم، پس این دیدن تو الگو برداشتن مهم است و بعدها میبینیم که یه کاری تبدیل به عادت شده و طبیعی جلوه می‌کنه، بدون اینکه بدونیم چرا داریم این کار رو انجام می‌دیم و اگه کسی اون کار رو انجام نده میشه غیر معمول و غیر عادی ! و گاهن مجرم و مرتد و…!!!

بوسیدن در و دیوار مراقد برای خیلی‌هامون باید شده و عادی است من نمی‌خوام بگم خوبه و یا بده، ولی اگه همه هجوم ببریم در و دیوار رو ببوسیم آیا از نقطه نظر سلامتی کارمون درست است؟ وقتی سرما می‌خوریم سعی می‌کنیم که حتا به هم دست هم ندیم تا ویروس منتشر نشه ولی بعضی جاها اصلن یادمون میره که داریم چی کار می‌کنیم! احترام و ارزش گذاشتن آیا به بوسیدن در و دیوار است؟ آیا بوسیدن کتاب کار درستی است؟حالا مسئله فقط عدم رعایت سلامتی نیست میتونه گسترش پیدا کنه، من مثالی رو آوردم که خیلی راحت میشه گفت از نقطه نظر سلامت درست نیست.

خب بله باورها مهم هستند و من قصد توهین به باور کسی رو ندارم فقط طرح سوال بود و بس . شاید هم فرهنگی است که جا افتاده و برای من قابل قبول نیست .

در کل می‌خوام بگم منطق و احساس همیشه با هم همراه نیستند و برای اینکه من نوعی بتونم شما رو تحت تاثیر قرار بدم، بیشتر با احساس شما کار می‌کنم و سعی می‌کنم احساسات شما رو برانگیخته کنم و شما رو بصورتی که فکر می‌کنین با اختیار خودتون است وادار به کاری کنم و هیچ ندونین از کجا شد که اینطور شد … و میشه باور و ارزش شما در صورتی که اگه فکر کنیم به کاری که انجام می‌دیم میبینیم دلیل منطقی نداره (شاید هم داشته باشه) همیشه می‌گم دنباله روی کسی نباشیم لحظه‌ای بایستیم و بگیم چرا دارم این کار رو انجام می‌دم و چرا این حرف رو می‌زنم و چرا گریه می‌کنم و ….؟ :* به دوستای گلم .