در ملإ عام؟

خب آدم فضایی‌ها یا بهتره بگم موجودات فضایی وجود دارند به احتمال خیلی زیاد. ما چیزی ازشون نمی‌دونیم، چون شاید اونها نمي‌خوان ما ازشون چیزی بدونیم، شایدم یه عده بخصوصی از ما آدم‌ها هستند که به واسطه شغل و مقام و منصبی که دارن، از موجودات فضایی باخبرن و با هم کیف احوال هم می‌کنند، این در هاله‌ای از ابهامه البته، گفتم که «شاید».

همین در مورد ربات‌هایی که تست تورینگ رو با موفقیت رد کردن و ظاهرشون با آدمیزاد مو نمي‌زنه هم هست. ما بعنوان آدم‌‌های عادی به اطلاعات و تست‌های رده بالا و محرمانه دسترسی نداریم. به همین دلیل هم می‌تونیم فرض کنیم که ربات‌هایی کاملا شبیه ما انسان‌ها بینمون زندگی می‌کنن، نه اینکه تشکیل خانواده دادند نه نه، فقط برای تست تو خیابون ممکنه از کنارمون رد شن و حتی با سر بهم ابراز احترام کنیم و لب‌خندی پشت ماسک ردوبدل کنیم، غافل از اینکه آدم واقعی نیستن و ما نمی‌دونیم.

چی شده که دارم این شاید‌ها و نشاید‌ها رو می‌نویسم؟ بله سوال اصلی همینه. اونروزی ما داشتیم از جایی رد می‌شدیم که یکهو چشمم به آقایی (به ظاهر انسان) خورد که دقیقن شبیه این بود که داره خودش رو شارژ می‌کنه، مثلا رباته و یا موجود فضایی هستش و داره نمونه‌هایی که گرفته رو می‌فرسته. به پیام نشونش دادم که ببین بین ما دارن میرن و میان راحت و الان واستاده داره خودش رو شارژ می‌کنه و وانمود میکنه داره با موبایل حرف میزنه. البته خب پیام خندید که آره اونطور نشون میده. از کنارش که رد شدیم، گفتم یه عکس ازش بگیرم بد نمیشه. خلاصه این شما و این موجود فضایی یا ربات انسان‌نما:

واستاده رو یه بیل‌بیلکی که نمی‌دونیم چیه اصلا، الان معلوم شد برای این‌هاست. مثلا داره با موبایلش یه پیغام میفرسته که خیلی ضروریه چون وسط پیاده‌رو واستاده. غافل از اینکه ما می‌دونیم که بله کارش ضروریه و داره یا نمونه‌ها رو از مثلن موبایلش میفرسته به اون بیل‌بیلک زیر پاش، یا اینکه ربات انسان‌نمای ما نقصی پیدا کرده و داره خودش رو با اون بیل‌بیلک آپدیت می‌کنه.

اگه فکر مي‌کنین که این تخیلات فقط تاثیر فیلمی مثل Men in black هست، خب اشتباه میکنین. این احتمالات و برداشت‌ها تاثیر میلیون‌ها میلیون فیلمی هست که من و پیامم می‌شینیم می‌بینیم، لذت‌ می‌بریم و انتظارمون از دنیای اطرافمون شده این :))))))) حداقلش میگیم می‌خندیم.

خب حالا همه‌تون به این نگاه کنین تا من بگم چی شده :))))

پایان‌بندی تخیلی