سریال The boys

اسم سریال The boys در حالیکه تو گروه کم کمش 3 تا زن هست. میشه گفت «بویز» یعنی رفقا؟ خب چرا گرلز به معنا رفقا نیست؟ مسخره است بنظرم، عنوان بهتری می‌تونست داشته باشه. من بودم اسمش رو می‌ذاشتم… هومممم الان چیزی به ذهنم نمي‌رسه ولی د بویز نمي‌ذاشتم. باید در مورد عنوان پیشنهادی خودم فکر کنم. حالا سوای عنوانش، چه سریال خوبی بود و ما تازه فصل دوم رو تموم کردیم و منتظریم فصل سومش بیاد تا ببینیم این رفقا بالاخره چه می‌کنن.

سریال The boys به موضوع سوپر هیروها و سوپر ویلن‌ها از دید دیگه‌ای نگاه کرده که اتفاقن خیلی هم دور نیست. اگه واقعا یه روزی سوپر قهرمان‌ها به شکلی که تو فیلم‌هایی مثل همین سریال یا سری مارول و دی‌سی می‌بینیم وجود داشتن، مارکتینگ خیلی پررنگ بود در موردشون، منفعت طلبی و قدرت و سود و زیان چه‌‌ها که نمی‌‌کرد. واقعا یه جورایی واقع‌بینانه است. هر چند ما تو مارول و دی‌سی هم این موضوع قدرت‌ طلبی و سواستفاده رو داریم اما تو این سریال امروزی‌تره.

اولش که این سریال رو شروع کردیم، یه ذره گارد گرفته بودم که نه نه اینطوری نمیشه، بعد دو قسمت نشستیم مفصل با پیام در مورد سریال و اتفاق‌هاش بحث کردیم، دیدم نه اتفاقا با پیامم کاملا موافقم که مارکتینگ و سرمایه‌داری و قدرت‌طلبی اجازه نمی‌ده که همه چیز گل و بلبل باشه. ویلن‌ها ساخته و پرداخته خود قدرتمندها هستن تا جای پای خودشون رو محکم کنن و مذهب و هیروهای این سریال که… اوه اوه انگار دارم اسپویل می‌کنم، خنده شدید. ما که هر قسمت رو می‌دیدیم بعدش میشستیم در موردش گپ میزدیم، گپ بعد فیلم خیلی می‌چسبه :”)

بگم‌هااا اینم هست که خیلی جاهاش رسمن فیلم‌نامه نویس یا کارگردان آب گرفته بهش، همون یه جورایی لیزی رایتینگ شاید، اما در کل چیزیه که آدم خوشش میاد.

سریال دیدنی‌ای هست، از دست ندید. باید زودتر از این‌ها می‌دیدیم، اما مهم اینه که دیدیم، لبخند ملیح.

فرندلی جسچر