متن رو از روی عکس کپی کنیم

عنوان ممکنه غلط انداز باشه، متن رو که از روی عکس نمی‌شه کپی کرد! آره خب نمی‌شه، ماهیت فایل عکس همچین اجازه‌ای رو نمي‌ده. حقیقتش عنوان رو اینطوری نوشته بودم «چطور متن رو از روی عکس برداریم» و خب نظر پیامم اینه که این عنوان درست نیست 🙂 به همین خاطر عنوان رو هوا مونده یه جورایی – خنده بلند.

حالا اگه بازی با عنوان رو بذارم کنار، یه چیزی تازه یاد گرفتم که بنظرم خیلی مفیده، به قول خودمون به درد بخوره. یه عکسی می‌بینیم، مثلا تو توییتر، تلگرام و جاهای دیگه و روی این عکس ممکنه متن باشه. این متن می‌تونه به زبانی باشه که برای ما آشنا نیست، ممکنه حتی با دیدن اون نوشته متوجه نشیم که به چه زبونی است چه برسه به اینکه بخوایم معنی‌ش رو بدونیم.

اگه بخوایم بدونیم که روی عکس چی نوشته راه‌های مختلفی داریم:

  • از کسی دیگه سوال کنیم که روی این عکس چی نوشته،
  • یکی اینکه خود عکس رو جستجو کنیم و با جستجوی خود عکس به منبع‌های مختلفی برسیم که به زبان آشنایی برای ما هستن،
  • یا سرچ کنیم عکس رو و به منبع اون عکس برسیم و بالاخره یه صفحه وبی هست و متنی تو اون صفحه هست که برداریم و با مترجم گوگل ترجمه کنیم.
  • یکی دیگه اینکه بیایم اون متن رو خودمون تایپ کنیم، و لازمه این نصب کردن اون زبان روی کامپیوترمونه. البته می‌تونیم از کیبورد‌ مجازی سرویس ترجمه گوگل هم استفاده کنیم.
  • ممکنه نخوایم اون زبان رو روی کامپیوترمون نصب کنیم یا تایپ کردنش برامون زمان‌بر باشه، پس میام از گزینه Handwriting گوگل ترنسلتر استفاده می‌کنیم:
متن رو از روی عکس کپی کنیم
این چیزی که من نوشتم برای شوخیه. از این آپشن مسلمن برای انگلیسی و فارسی و زبان‌هایی که مي‌شناسیم و می‌تونیم راحت تایپ‌شون کنیم استفاده نمی‌شه.
  • یا اینکه روش بهتر و ساده‌تری هست که همین شده دلیل نوشتن این پست، متن رو از روی عکس برداریم. خب برای این هم سرویس‌هایی هستن که با استفاده از OCR این کارو می‌کنن. مثل Yandex. این رو تو یه ویدئو کوتاه 3 دقیقه‌ای توضیح دادم.

چیز ساده‌ای هستش که دونستنش خیلی خوبه. من خودم تازه یاد گرفتم و خیلی خوشم اومد و گفتم منم توضیح بدم شاید یکی دیگه هم استفاده کنه.

پایان‌بندی جدید